Loterijų platinimas visame pasaulyje

Naujienos

2022-09-20

Pirmieji įrašai apie loterijas, kuriose buvo laimėti tikri pinigai, siekia XV a. Tuo metu dauguma loterijų buvo skirtos labdarai, daugiausia valdžios. Loterijų populiarumas dar labiau išaugo, nes idėja išplito visame pasaulyje.

Loterijų platinimas visame pasaulyje

Laikui bėgant loterijos tapo šiuolaikinės kultūros dalimi – tai liudija faktas, kad daugumoje šalių yra valstybinės loterijos. Dauguma vyriausybių mano, kad loterijos yra esminis pajamų šaltinis, skatinantis savo ekonomiką. Remiantis Pasaulio loterijų asociacijos paskelbta informacija, nusistovėjusių loterijų skaičius šiuo metu yra 180. Čia pateikiamas skirtingų vietų suskirstymas.

JAV ir Kanada

Jungtinės Valstijos yra žinomos tuo, kad turi dauguma loterijų bet kurioje šalyje. Daugumoje valstijų yra valstybinės loterijos, o likusios vis dar svarsto, ar įvesti loterijas. Iš 50 valstijų šešios JAV valstijos, kuriose nėra loterijų, yra Juta, Alabama, Misisipė, Aliaska, Havajai ir Nevada.

Taip pat yra dvi nacionalinės loterijos „Powerball“ ir „Mega Millions“. Dauguma suaugusiųjų šalyje tam tikru momentu žaidė loterijas, todėl loterijos yra labiausiai paplitusi lošimo forma šalyje.

Kanadoje loterijos nėra tokios didelės kaip JAV. Dėl to šalyje vykdomi tik trys loterijos žaidimai.

Afrikos loto

Loterijos Afrikoje nėra tokios populiarios kaip kituose regionuose. Tačiau įvairiose šalyse egzistuoja kelios loterijos, kurių pakanka, kad daugumai afrikiečių būtų suteikta galimybė žaisti vietinėse loterijose. 

Vienas iš pagrindinių loterijas Afrikoje ribojančių veiksnių yra geografiniai iššūkiai, dėl kurių sunku pasiekti vietinius bilietų pardavėjus. Be to, dėl daugumos šalių ekonominės padėties piliečiams sunku turėti laisvų lėšų lošiant loterijas.

Tačiau kelios pažangios Afrikos šalys turi nacionalines loterijas. Tai apima Keniją, Nigeriją, Pietų Sudaną, Alžyrą, Ganą, Mauricijus, Ugandą, Maroką ir Pietų Afriką. Afrikoje iš viso yra 15 loterijų.

Azijos loterijos

Azija yra dar vienas žemynas, kuriame loterijos žaidimai turi didžiulį populiarumą. Loterijos lošimą dauguma azijiečių laiko paramos ir priklausymo bendruomenei perteikimo būdu. Be to, kai kurios Azijos bendruomenės mano, kad lošimas loterijose yra būdas parodyti sėkmę jų gyvenime. Todėl atitinkamos vyriausybės organizuoja daugumą loterijų Azijoje, kad paskirstytų naudą daugiau žmonių.

Azijoje yra 29 loterijos. Dauguma Azijos šalių, įskaitant Libaną, Japoniją ir Laosą, turi tik po vieną loteriją. Dvi loterijas turi Mongolija ir Kinija, o Pietų Korėjoje – keturios, o tai didžiausias skaičius žemyne.

Europos loterijos

Dauguma pirmųjų loterijų Europoje buvo surengtos XV amžiuje, ir nuo to laiko loterijos išliko populiarios. Daugumoje Europos šalių yra bent viena nacionalinė loterija. Estija yra vienintelė Europos šalis, kurioje vykdomos daugiau nei keturios nacionalinės loterijos, o Lenkija, Lietuva, Lichtenšteinas ir Bulgarija – po keturias loterijas. Kitos Europos šalys turi dvi ar tris loterijas.

Be to, keliose šalyse žaidžiamos kelios loterijos. Geras pavyzdys – loterija „Euromillions“, žaidžiama devyniose Europos šalyse.

Loto Pietų Amerikoje

Pietų Amerikoje yra 26 skirtingi kazino. Be to, kai kurios Pietų Amerikos šalys turi keletą nacionalinių loterijų. Pavyzdžiui, Brazilija, Barbadosas ir Argentina turi po tris loterijas, o Kosta Rika ir Kolumbija – po keturias.

Išvada

Apskritai Jungtinės Valstijos yra labiausiai entuziastinga loterijų šalis, kurioje vyksta maždaug ketvirtadalis visų pasaulio loterijų. Informacijos apie šias ir kitas loterijas iš viso pasaulio galite rasti šioje loterijų reitingavimo svetainėje. Tikimasi, kad ateinančiais metais loterijų skaičius didės, daugiausia dėl didėjančio loterijų populiarumo visame pasaulyje, kurį skatina daugumoje šalių technologijų pažanga.

Vėliausios naujienos

Kaip apskaičiuoti loterijos koeficientus
2022-11-29

Kaip apskaičiuoti loterijos koeficientus

Naujienos