Šalys

Loterija yra legali lošimo forma daugelyje šalių, bet ne visose. Loterijos bilietus dažnai parduoda valstybinės organizacijos, o bilietų pardavimo pinigai skiriami viešiesiems projektams finansuoti. Tačiau kai kuriose šalyse loterija neleidžiama, o daugumoje kitų – bet kokią internetinę loteriją reglamentuoja šalies įstatymai.

Loterijoje žaisti galima, kol asmuo yra vyresnis nei nustatytas pagal šalies įstatymus ir kitus teisės aktus. Teisėtas amžius žaisti loterijos žaidimus skiriasi, tačiau paprastai jis yra 18 metų ar vyresnis. Loterija yra legali daugelyje JAV dalių, išskyrus Alabamą, Aliaską, Havajus, Misisipę, Nevadą, Jutą ir Vajomingą.

Šalys
Jungtinės Valstijos
us flag

Jungtinės Valstijos

Amerikos loterijos turi senas ir turtingas tradicijas remti svarbius viešuosius darbus ir socialinės gerovės projektus. Nuo 1776 m. JAV vyriausybė naudojo loterijas pinigų rinkimui, pradedant Nepriklausomybės karu, kuris buvo finansuojamas iš vienos pirmųjų loterijų šalyje. 

Rodyti daugiau...
Lenkija

Lenkijoje milijonierių gretas papildo vis daugiau žmonių. Loterija yra atsakinga už tai, kad šimtai piliečių pereina prie turtingesnio gyvenimo būdo. Dideli laimėjimai paskatino Lenkijos loterijos populiarumą, į kurią įeina ir neapriboti keitimai. Tiesą sakant, loterijoje naudojamą 6/49 matricą lengva suprasti ir žaisti. 

Rodyti daugiau...
Estija

Estija yra Europos šalis, kurioje gyvena kiek daugiau nei 1,3 milijono gyventojų, tai reiškia, kad ji yra viena mažiausių žemyno šalių. Nepaisant to, tai nereiškia, kad kalbama apie azartinius lošimus – labai populiarią veiklą šalyje. 

Rodyti daugiau...
Suomija

Suomija yra viena turtingiausių šalių pasaulyje. Jis yra Šiaurės Europoje, ribojasi su Norvegija, Švedija ir Rusija. Jame gyvena apie 5,5 milijono gyventojų, o plotas yra apie 338 450 kvadratinių kilometrų. Statistika rodo, kad nemaža dalis suaugusių šalies gyventojų lošia ar žaidžia loterijas. Loterijos yra viena iš populiariausių lošimo formų tarp Suomijos žaidėjų.

Rodyti daugiau...
Jungtinė Karalystė

Anglijoje labai populiaru pirkti loterijos bilietus. Tiesą sakant, daugiau nei 70% britų reguliariai perka bilietus. Tik už du svarus žaidėjas turi galimybę laimėti pelningą jackpotą. Nacionalinėje loterijoje yra įvairių populiarių žaidimų, kuriuos valdo „Camelot UK“, įmonė, licencijuota šalies lošimų komisijos. 

Rodyti daugiau...
Rusija

Azartiniai lošimai Rusijoje yra neteisėti, bet loterija – ne. Rusijos loterijos nėra laikomos lošimo forma, todėl gyventojai gali žaisti nebijodami pažeisti įstatymą. Tačiau internetinės loterijos žaidėjai turėtų būti atsargūs rinkdamiesi svetainę. Jie turėtų laikytis teisėtų loterijų ir užsiregistruoti gerbiamų platformų loterijoje internete.

Rodyti daugiau...
Šalys, kuriose loterija nėra legali

Šalys, kuriose loterija nėra legali

Tai taip pat neteisėta tam tikrose šalyse, tokiose kaip Bangladešas, Brunėjus, Kambodža, Makao, Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Priežastis, kodėl šiose šalyse yra neteisėta, yra ta, kad jų vyriausybės manė, kad tai sukuria nerealų vilties jausmą ir piliečių gerovės iliuziją.

Yra šalių, kuriose arba būtina turėti operatoriaus licenciją, arba valstybė organizuoja loterijas, pavyzdžiui, Afganistanas, Alžyras, Angola, Azerbaidžanas, Bahreinas, Bangladešas, Baltarusija, Bolivija, Botsvana, Brunėjus Darusalamas, Burkina Fasas, Kamerūnas, Kinija (išskyrus Honkongas ir Makao), Kolumbija, Kosta Rika ir Kuba.

Šalys, kuriose loterija nėra legali
Loterija visame pasaulyje

Loterija visame pasaulyje

Žemiau pateikiami kai kurie aspektai internetinės loterijos svetainės įvairiose pasaulio vietose.

Tarptautinės loterijos

Tarptautinės loterijos tapo vis populiaresne azartinių lošimų forma, nes juos galima žaisti lengvai. Skaičius galima pasirinkti internetu ir tai neatsižvelgiama į žaidėjo buvimo vietą. Žaidėjai turi galimybę įgyti daugiau šansų laimėti turėdami kelis bilietus, o tai galima padaryti tik vienu pirkiniu.

Be to, galima rinktis iš daugybės žaidimų su didesne pasirinkimų įvairove ir skirtingais laimėjimo šansais. Žaidėjas taip pat gali pasirinkti eilučių skaičių ir statyti monetų skaičių. Tai suteikia galimybę statyti tiek pat, tiek mažai, suteikiant žaidėjui daugiau šansų laimėti.

Ar visos tautos žaidžia loterijoje?

Neseniai atliktos apklausos duomenimis, žmonės mažiausiai 176 šalyse, įskaitant JAV, lošia loteriją internete. Kai kurios šalys naudojasi loterijomis kaip savo nacionalinių pajamų dalimi ten, kur jos yra legalios, o kitos naudoja jas kaip pramogą. Tyrimas taip pat parodė, kad loterijos yra labiausiai paplitusios Azijoje ir Afrikoje. Kadangi šių regionų žmonių pajamos yra ribotos, užsidirbti pinigų jie pasikliauja loterijomis.

Kokie yra internetinių loterijų panašumai visame pasaulyje?

Internetinėse loterijose visame pasaulyje yra daug panašumų. Visi jie turi vieną iš savo tikslų – rinkti pinigus labdaros organizacijoms ir naudoti panašią skaičių rinkimo sistemą.

Dauguma loterijų visame pasaulyje yra pagrįstos burtų traukimo sistema. Tai reiškia, kad kompiuteris arba žmogus pasirenka skaičių, o tada jis suteikiamas žaidėjui. Tikimybė laimėti priklauso nuo žaidėjų skaičiaus ir ištrauktų skaičių. Kuo daugiau skaičių bus ištraukta, tuo mažesnė tikimybė, kad kuris nors žaidėjas laimės.

Loterija visame pasaulyje
Kuo skiriasi internetinė loterija visame pasaulyje?

Kuo skiriasi internetinė loterija visame pasaulyje?

Internetinės loterijos skirtumas visame pasaulyje yra tas, kad kai kuriose šalyse yra taikomi apribojimai, kas gali žaisti ir kiek gali laimėti. Kitas skirtumas yra tas, kad kai kurios loterijos yra valdomos vyriausybės, o kitos yra privačios organizacijos.

Žaidėjas gali nusipirkti bilietus į bet kurią pasaulio loteriją internetu naudodamas kreditinę kortelę arba a PayPal sąskaita, bet jie gali negalėti atsiimti savo prizo, jei gyvena ne valstijose, kuriose siūloma loterija.

JAV yra daug įvairių įmonių, siūlančių internetines loterijas, kurių kiekviena turi savo taisykles ir apribojimus. Šis konkursas lemia mažesnes bilietų kainas, o taip pat lankstesnes taisykles. Internetines loterijas Azijoje paprastai vykdo viena įmonė, kuri gali turėti monopolį rinkoje.

Kuo skiriasi internetinė loterija visame pasaulyje?
Kurios šalys lošia daugiausiai?

Kurios šalys lošia daugiausiai?

Dauguma šalių turi bent tam tikrą lošimo formą. Pasaulio sveikatos organizacijos atliktas tyrimas apskaičiavo, kad 1 % suaugusių pasaulio gyventojų arba 155 milijonai žmonių, užsiima azartiniais lošimais ir mėgsta žaisti geriausiose internetinių loterijų svetainėse.

Azartiniai lošimai labiausiai paplitę šalyse, kuriose yra didelis BVP ir mažos pajamos vienam gyventojui. Tokiose šalyse kaip JAV ir Australija yra didelis BVP vienam gyventojui ir mažas azartinių lošimų paplitimas, o tokiose šalyse kaip Vietnamas ir Kinija turi mažą BVP vienam gyventojui ir didelį lošimų paplitimą.

Be JAV, kitos šalys, kuriose yra daug lošėjų, žaidžiančių geriausiose loterijų svetainėse, yra Australija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Indonezija, Kanada ir Taivanas.

Azartiniai lošimai yra legalūs ir reguliuojami daugelyje pasaulio šalių, tačiau jie labiausiai paplitę šalyse, kuriose požiūris į lošimus yra liberalus. Šios šalys apima šias šalis:

 • Australija
 • Kanada
 • Kosta Rika
 • Čekijos Respublika
 • Danija
 • Suomija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Italija
 • Japonija
 • Latvija
 • Lietuva
 • Liuksemburgas
 • Naujoji Zelandija
 • Norvegija

Internetinės loterijos populiarios JAV, Kanadoje ir Jungtinėje Karalystėje. Pastaraisiais metais internetinių loterijų populiarumas auga. Kinijoje žmonių, žaidžiančių loterijas internetu, 2020 m. pasiekė daugiau nei 1 milijardą. Internetiniai loterijų svetainių žaidimai yra populiarūs visame pasaulyje, įskaitant tokias šalis kaip Indija, Kinija, Malaizija, Kanada ir Filipinai.

Kurios šalys lošia daugiausiai?