Loterijos įvairiose šalyse

Naujienos

2022-08-09

Loterijos daugelyje šalių egzistuoja jau daugiau nei šimtmetį. Vyriausybės jas naudojo siekdamos gauti pajamų iš įvairių projektų ir teikti pramogas savo žmonėms. Daugumoje vietų loterija nebuvo niekinama kaip kitos azartinių lošimų formos. Iki šiol loterijos vis dar yra labai populiarios visame pasaulyje. Internetas padarė juos dar patogesnius, nes žaidėjai gali prisijungti prie loterijų net ir už savo šalių ribų. Štai keletas didžiausių loterijų visame pasaulyje pagal šalį.

Loterijos įvairiose šalyse

Australija

Loterijų operatoriai Australijoje pasisekė gauti licencijas teritorijos ar valstybės lygiu. Šalyje yra ir privataus sektoriaus, ir vyriausybei priklausančių loterijų bendrovių. Pirmoji Australijos loterija įvyko 1880-aisiais Sidnėjuje.

Nors privatus loteris buvo greitai uždraustas, Australijos vyriausybė 1916 m. įkūrė Auksinių karstų meno sąjungą. Loterija buvo suformuota siekiant surinkti pinigų projektams ir labdaros organizacijoms.

Šiandien loterijas Australijoje organizuoja Tatts Group pagal vyriausybės licenciją kiekvienoje teritorijoje ar valstijoje. Tik Vakarų Australija turi išimtį. Internetinė loterijų pardavimas leidžiamas Australijoje, o Jumbo Interactive ir Netlotto Pty yra licencijuoti perpardavėjai. Šalyje taip pat vykdomos sveikatos loterijos. Didžiausias šalies loterijos prizas yra 112 milijonų Australijos dolerių iš OZ loterijos, laimėtos 2012 m. lapkričio 6 d.

Jungtinės Valstijos

Jungtinėse Valstijose nėra nacionalinės loterijos. Taip yra todėl, kad loterijai šalyje taikomi kiekvienos valstybės įstatymai. Iki 2011 m JAV iš viso buvo 43 loterijos įsteigta 43 skirtingose valstijose, po vieną Puerto Rike, JAV Mergelių salose ir Kolumbijos apygardoje.

„Powerball“ buvo sukurtas siekiant sukurti labai didelius aukso puodus, o Oregonas, Kanzasas, Lowa, Vakarų Virdžinija, Kolumbijos apygarda, Misūris ir Rodo sala yra jos chartijos nariai. „The Big Game“, dabar žinomas kaip „Mega Millions“, yra dar vienas didelis daugiajurisdikcinis žaidimas, kurį 1996 m. įkūrė Ilinojaus valstija, Masačusetsas, Džordžija, Virdžinija, Mičiganas ir Merilandas kaip įstatiniai nariai. „Powerball“ galima įsigyti 44 jurisdikcijose, o „Mega Millions“ – 43 jurisdikcijose. „Wild Card 2“ ir „Hot Lotto“ taip pat yra pagrindinės JAV loterijos. Powerball loterija turi didžiausio visų laikų jackpoto rekordą. Prizas buvo didžiulis 1586,4 milijono dolerių.

Indija

Loterijos žaidimai Indijoje yra kontroliuojami valstybinių vyriausybinių organizacijų. Jie laikosi federalinės vyriausybės nustatytų taisyklių ir nuostatų. Privačios loterijos buvo uždraustos teikti pirmenybę valstybinėms loterijomis. Kerala, Sikkim, Goa ir Punjab valdo nepriklausomus loterijų skyrius. Jie atlieka buferinės loterijos ir savaitės loterijos traukimus.

Vyriausybinė loterija dabar teisėta 13 Indijos valstijų. „Kerala State Lotteries“ 2013–2014 m. uždirbo didžiausią visų laikų pelną – 788,42 mln. Skyriuje yra daugiau nei 100 000 mažmeninių pardavėjų ir daugiau nei 35 000 įgaliotųjų atstovų. Nors kiekviena valstija organizuoja loterijas pagal savo taisykles ir nuostatas, Indija, norinti dalyvauti loterijoje, turi būti sulaukusi 18 metų ir vyresni. Kai kurie žaidėjai valstijose, kuriose loterija yra uždrausta, ieško alternatyvų internete.

Jungtinė Karalystė

The Jungtinė Karalystė turi vieną Nacionalinę loteriją. Nacionalinėje loterijoje yra tokių žaidimų kaip „Lotto Hotpicks“, „Thunderball“, „EuroMillions“ ir „Lotto“. „EuroMillions“ žaidžiama europiniu pagrindu. Nacionalinę loteriją franšizės pagrindu valdo Nacionalinė loterijų komisija. Dabar ją valdo „Camelot Group“.

Neseniai pasirodė nauja privati loterija Sveikatos loterija. Įvykiui didelę įtaką padarė naujausios technologijos, leidžiančios žmonėms žaisti loterijas patogiai namuose. Kitos naujos loterijos Jungtinėje Karalystėje yra „49s“ ir „People's Postcode Lottery“. „EuroMillions“ išgarsėjo turėdamas didžiausią kada nors laimėtą Europos jackpotą.

Vėliausios naujienos

Kaip apskaičiuoti loterijos koeficientus
2022-11-29

Kaip apskaičiuoti loterijos koeficientus

Naujienos